Venezuelské pivo s českými kořeny

Věděli jste že, Carlos Roubicek, český pivovarník, hrál klíčovou roli v historii piva Polar? Narodil se v roce 1908 a stal se uznávaným odborníkem v pivovarnickém průmyslu. V roce 1940 emigroval do Venezuely kvůli politickým a ekonomickým změnám v Evropě. Ve Venezuele využil své znalosti a zkušenosti a stal se jedním z prvních sládků v pivovaru Polar.

Carlos Roubicek byl zodpovědný za uvedení evropských pivovarnických technik do Venezuely, což významně přispělo k růstu a úspěchu značky Polar. Jeho odborné znalosti v oboru a inovativní přístupy k výrobě piva měly zásadní vliv na vysokou kvalitu produktů Polar. Tím položil základy dlouholeté tradice značky v poskytování kvalitního piva venezuelskému trhu.

Díky Roubicekově přínosu se Polar stalo symbolem venezuelského piva, spojující evropské pivovarnické tradice s místními chutěmi a kulturou.

Polar, ikonická značka piva ve Venezuele, má bohatou historii, která se datuje do 20. století. V roce 1941 založil Grupo Polar v Caracasu pan Lorenzo Alejandro Mendoza Fleury. Tato značka se postupně stala nejvýznamnější značkou piva v zemi, a to díky svému závazku kvality a inovací.

Značka Polar začala s pivem Polar Pilsen, které se stalo velmi populárním díky své lehké chuti a osvěžujícím vlastnostem, což z něj učinilo ideální nápoj pro tropické podnebí Venezuely. S tím, jak popularita piva Polar rostla, začala společnost expandovat a zvyšovat výrobu. Postupem času vyvinula několik dalších variant, včetně Polar Ice a Polar Light, čímž si upevnila svou pozici na trhu.

Grupo Polar je také známý svou silnou sociální odpovědností. Věnoval se různým komunitním projektům a podporoval sportovní a kulturní iniciativy po celé zemi. Dlouhodobě sponzoruje sportovní akce, což napomohlo posílit jeho image mezi zákazníky.

Venezuelská ekonomická krize v posledních letech ovlivnila produkci a distribuci piva Polar, přesto však značka zůstává symbolem venezuelského pivovarnictví a hrdosti. Její pivovary stále vyrábějí širokou škálu produktů, které jsou oblíbené mezi lidmi všech věkových kategorií.